Χασάπης made in UK

Ο Ολυμπιακός σκόραρε ένα κανονικό γκολ με τον Μαρέσκα στο 94′ και αναπτέρωσε τις λιγοστές του ελπίδες πρόκρισης ισοφαρίζοντας την Μπορντό και ο Αγγλος διαιτητής Γουεμπ το ακύρωσε σφυρίζοντας επιθετικό φάουλ το …πέναλτι που έγινε πάνω στον Ντάρμπισιρ!

olympiacos-bordeaux-butcher-red-duckling

This entry was posted in Champions League, Photoshopping, THE EVERYTHING ALL, Ολυμπιακός, Ποδόσφαιρο and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

39 Comments

  1. giovanni99
    Posted February 26, 2010 at 19:07 | Permalink

    Oxi ton Vokwlo tony!,ton moun,ton mellisi,ton xalkia,ton xaralampidi,ton frantzesko,ton oliveira k.a.

  2. tony
    Posted February 26, 2010 at 18:00 | Permalink

    Re sy Gio,ksexases ton Panto.

  3. giovanni99
    Posted February 26, 2010 at 08:40 | Permalink

    MIKE εγω μαζι σου ειμαι…
    μπορει να θυμαμαι τις μεγαλες χαρες στη Ρωμη στο μπασκετ με τον ηρωα Ριβερς,αλλα η μπαλα με κερδισε απο τον Βασιλομπιλαρο τον Καραπιαλη που μου’λεγε ο πατερας μου αυτος ειναι ο καλυτερος σ’ολη την Ελλαδα Ολυμπιακαρα θα’σαι,θα’ρθουν κι οι τιτλοι..Και ηρθαν και με πορωσαν,θα ξεχασω το 99;;; Που μια βδομαδα μιλαγα μονο για το Ολυμπιακος Γιουβεντους;Θα ξεχασω που εβλεπα την λομπα στον Βαντσικ στο 2-4; Το ιδιο καλοκαιρι που πηρα εναν απ’τους καλυτερους Ευρωπαιους παικτες εκεινη την εποχη τον Ζαχοβιτς αλλα και τον μεγαλυτερο παικτη που ηρθε ποτε,τον Ζιο;;Πιτσιρικας να βλεπω απο τις πανω θυρες του ΟΑΚΑ 3-3 με την Ρεαλ που πηρε για πλακα το Τσ.Λιγκ εκεινη τη χρονια..Θα ξεχασω Τζολε,Καρεμπε,τον ταπεινο παικταρα Ζετεμπεργκ,τον Ζε Ελιας…Κι αλλους πολλους.Το κακο ΜΙΚΕ ειναι πως τα βλεπεις αυτα και λες…αλλαξαν πολλα και στο Θρυλο αλλα και γενικα στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο.Ειμαστε σε νεα γενια δεδομενων!Μεχρι πριν 3 χρονια ολοι ειχαμε ως τον καλυτερο παικτη τον Ζινταν που’ταν ορχηστρα ο ανθρωπος στα 35!Μια γενια του Ροναλντο,του Καρλος,Μπεκαμ,Ζεντερφ,Νταβιντς,Ριβαλντο,Ραουλ κτλ.,τωρα εχουμε ως κορυφαιους παικτες Μεσι,Κρ.Ροναλντο,Κακα κτλ.,αλλαξε η μπαλα,αν δεν εχεις πνευμονια και γρηγορο τρεξιμο πεθανες…Δεν υπαρχει η μαγεια που υπηρχε…Υπαρχει αλλη ομως!

  4. ΜΙΚΕ7
    Posted February 26, 2010 at 08:14 | Permalink

    ΜΕΡΑΑΑΑΑ.
    ΝΑΝΤΑ ΜΑΣ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ, ΕΝΤΑΞΕΙ ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ…

  5. milos7
    Posted February 26, 2010 at 01:11 | Permalink

    Ωραίες εποχές…

  6. milos7
    Posted February 26, 2010 at 01:09 | Permalink

    What comes around goes around, φίλε. Παντού και πάντα και σε όλα τα σπορ…

  7. DrStein
    Posted February 26, 2010 at 01:06 | Permalink

    οταν ακομα και… παναθηναικοι σε πολλα εισαγωγικα θελω να πω…

  8. DrStein
    Posted February 26, 2010 at 01:05 | Permalink

    φίλε μίλος, δεν μου αρέσει το μπάσκετ – ουτε καν ξέρω πόσο έληξε, αν και μικρος ημουν παναθηναικος και επι εποχης davis (που σουταρε βολές απο πλάγια), σκροπολίθα, κορωναίου που τρώγαμε σφαλιάρες, οταν ακομα και <> ήταν με… τους winner ΠΑΟΚ και APH. Τι να πείς για το ανθρώπινο μυαλό….

  9. milos7
    Posted February 26, 2010 at 00:56 | Permalink

    χαχαχαχα ρε tony εσένα σκεφτόμουν όταν το έγραφα! τουλάχιστον σου άφησα τον Βρύζα,δεν λες?

    DrStein,
    κρυφοσύντροφε(εντάξει τονυ?), ωραίοι σήμερα στην μπάλα, αλλά η ναυαρχίδα σας βούλιαξε οριστικά απόψε…

  10. DrStein
    Posted February 26, 2010 at 00:47 | Permalink

    “ego se exo pei” – εξάλλου μιλάτε και την ίδια γλώσσα: northern greeklish

  11. Posted February 26, 2010 at 00:37 | Permalink

    tony to skeptiko pou to eipe einai pos an parei prwtathlhma o vazelos tha pwnesi parapanw o kokkalh se skesi me to pou tha to parei o paok dld tha esthanete megalhteri piesh na kanei swstes epiloges to kalokairh . ego se exo pei an den to paroume emeis thelo na to parete eseis einai to ligotero kako gia mas na pwnane ta bazelia kai allo ena xrono xorhs titlo .

  12. giovanni99
    Posted February 25, 2010 at 23:39 | Permalink

    Γιατι ρε Τονι αδικο εχω;;Με δουλευεις;;;
    Ρε Τονι νταξει,ο βαζελακος επαιξε την κοντρα πολυ καλα πισω σφικτα,αλλα ρε φιλε πες μου αντρικεια,ποτε η ομαδα μου εχει παιξει με τετοια ομαδα;; και τι εννοω να βαλει 1-0 να κωλοκατσει και να διαλυθει με την ισοφαριση…
    Δηλ.ιταλικη ομαδα και να τρωει τετοια γκολ ε ειναι για πλακα!
    Και τους λεω κωλοφαρδους γιατι τετοιοι ειναι!Βγαινει ο Νομπλιας και λεει πως θα παιξει κι ο αλλος ειναι τοσο μαλακας ο Ρανιερι που δεν πηρε πρεφα…
    Ε για να γινει κατι τετοιο πρεπει να εισαι φαρδος!

  13. tony
    Posted February 25, 2010 at 23:08 | Permalink

    Emeis pou les milos,an thymasai sto mparaz tou Bolou,Olympiakos-Arhs to 1980,katevasame 1 lewforeio me filathlous tou PAOK, kai eixame pano: “thryle oi filathloi tou PAOK mazi sou”.Auta gia thn istoria.
    Kai erwtw re file,pou einai h allhlegyh sas? Solidarity!!! Apo fair play den xereis?
    Akou na parei to prwtathlhma o vazelos.
    Poly me peiraxe auto pou eipes.

  14. tony
    Posted February 25, 2010 at 23:00 | Permalink

    “Μακάρι να περάσει ο βάζελος σήμερα…στην τελική αν δεν πάρουμε το πρωτάθλημα, καλύτερα να το πάρει ο βάζελος από τον ΠΑΟΚ.”

    Re file milos mhpws eisai kryfovazelos? Mhpws lew????

    “που είχε πει στην Τούμπα, όταν είχαμε γυρίσει με Ρίμπο-Νερυ το παιχνίδι και του πετούσανε τσιμέντα πάνω στο φορείο που τον έκανε το γύρο της Τούμπας.”

    File auto to akouses,den to eides, kai den einai alhtheia!! Emeis oute louloudia den petame sthn Toumpa,poso mallon tsimenta!!

    “Αν ηταν πεναλτι του Νινι τοτε προχτες ηταν πεναλτι αποβολη γκολ χωρις εκτελεση πεναλτι δεν ξερω κι εγω τι!”

    Den ksereis ti? Kai 3 meres sto kraththrio ton termatofylaka ths Bordeaux!!

  15. giovanni99
    Posted February 25, 2010 at 21:08 | Permalink

    Ασχετο να το’χετε παντα μα παντα κατα νου,στατιστικα αποδεδειγμενο,οποτε χανουμε σε Ευρωπη εμεις κερδιζει η πορνη με τα πρασινα.

  16. giovanni99
    Posted February 25, 2010 at 21:06 | Permalink

    Ε αντε να μην πω κανα γαλλικο!
    Ρε τι κωλοφαρδοι ειναι αυτοι;;;;
    Ο ορισμος!
    Ελεος τους βλεπεις και τρελενεσαι!
    Αν ηταν πεναλτι του Νινι τοτε προχτες ηταν πεναλτι αποβολη γκολ χωρις εκτελεση πεναλτι δεν ξερω κι εγω τι!
    Κωλοφαρδοι!Και εντωμεταξυ χανει το γκολ η Ρομα απο φαουλ που γλειφει…
    Εντωμεταξυ ολοι οι λουζερς με το βαζελο πεφτουν,βαζει γκολ η Ρομα και καθεται αραχτη…
    Παει η βαζελοπουτ@ν@ στους 16…

  17. milos7
    Posted February 25, 2010 at 20:45 | Permalink

    Αυτά και ενώ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΩ με την (αθλητική)χαρά του βάζελου…

  18. milos7
    Posted February 25, 2010 at 20:44 | Permalink

    Μακάρι να περάσει ο βάζελος σήμερα…στην τελική αν δεν πάρουμε το πρωτάθλημα, καλύτερα να το πάρει ο βάζελος από τον ΠΑΟΚ.

    Για να δει ο Κόκκαλης ότι με τα δικά του παλιά συστήματα(δεν εννοώ παράγκα, αλλά φράγκα για παίκτες ευγνωσμένης αξίας) θα ανέβουμε ξανά στην κορυφή και θα έχουμε συγχρόνως αξιώσεις για θέαμα από την ομάδα μας.
    Αλλιώς το καλοκαίρι, θα (θέλει να)μας φέρει τον Βρύζα, για να του φτιάξει ομάδα με μπάτζετ 2εκ…
    Στην τελική τον θέλω τον απέναντι μου δυνατό…να τον κερδίζω όντας δυνατότερος και να γουστάρω πραγματικά…όχι ψόφιο και όντας λιγότερο χειρότερος και να έχω 10 λεπτά ψευτοχαράς στην καφετέρεια/δουλειά/παρέα.

  19. giovanni99
    Posted February 25, 2010 at 19:25 | Permalink

    re ton Milos!Μαζι σου!
    Ντακ θα πας γηπεδο την Κυριακη γιατι το σκεφτομαι να παω…
    Μike μην νομιζεις οτι ελιωσα χαλαρα λιγο παραπανω απ’οσο διαβαζα!
    χαλαρα!Ειναι και να σε παει κατι ομως ρε παιδι μου…
    Ντακ αρχηγε μαθαινω οι λαγοι θα παιξουν κρυφτο σημερα 5-4-1!
    Μακαρι να βαλει η Ρομα μες το 10 λεπτο ενα γκολ,τιποτα αλλο!

  20. ΜΙΚΕ7
    Posted February 25, 2010 at 19:14 | Permalink

    XAXAXAXAXAXA ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.

  21. milos7
    Posted February 25, 2010 at 18:59 | Permalink

    Εέεεεετσι! Μπράβο ρε Τζιό! Εννοείται ότι τώρα που βρήκαμε το γούρι, δεν αλλάζω nickname!!!!!!!!!χεχεχε

    Mike, αδερφέ τα έχουμε πει…είμαι καταρχήν του μπάσκετ/πόλο…ήθελα να βάλω το όνομα κάποιου που να με πορώνει, αλλά στο μπάσκετ δεν υπήρχε και αν έβαζα “Χατζηθεοδώρου” θα ήσουν μισή μέρα στο google search και άλλη μισή στο πληκτρολόγιο κάθε φορά που θα ήθελες να απευθυνθείς σε μένα(είσαι και κάποιας ηλικίας βλέπεις)!!!!! ;)

    Εβαλα λοιπόν το “nery” γιατί σε μία εποχή που έχω σιχαθεί το ποδοσφαιρικό τμήμα, το τελευταίο πορωτικό και @ρχ!δ@το πράγμα που θυμόμουν, είναι το “του χρόνου να πετάνε περισσότερα, να τους βάλουμε πιο πολλά”…που είχε πει στην Τούμπα, όταν είχαμε γυρίσει με Ρίμπο-Νερυ το παιχνίδι και του πετούσανε τσιμέντα πάνω στο φορείο που τον έκανε το γύρο της Τούμπας.

    Πλέον όμως Μίλος και τέλος…για τα επόμενα δέκα χρόνια!!

  22. Posted February 25, 2010 at 18:05 | Permalink

    Καλησπερίζω την παρέα!
    Μπράβο ρε Τζιο, αντε πήρε μπρος η μηχανή με συνταγή Μικε!! ;)

  23. giovanni99
    Posted February 25, 2010 at 17:22 | Permalink

    χεχεχεχε!!
    Χαλαρα ΜΙΚΕ!

  24. ΜΙΚΕ7
    Posted February 25, 2010 at 17:21 | Permalink

    ΒΛΕΠΕΙΣ;;; ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.

  25. giovanni99
    Posted February 25, 2010 at 16:05 | Permalink

    Xairetw!
    Συμφωνω με ΜΙΚΕ Νερι οχι Μιλος!
    ΜΙΚΕ παλεψα σκληρα και τελικα σε’βγαλα ασπροπροσωπο διαβαζοντας!
    8 πληροφορικη 6 μαρκετινγκ!

  26. ΜΙΚΕ7
    Posted February 25, 2010 at 15:59 | Permalink

    ΡΕ ΝΕΡΥ, ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΤΟ ΓΑ…..Ο ΤΟ ΜΙΛΟΣ. ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΑΕΙ, ΔΕΝ ΛΕΩ, ΠΑΛΗΚΑΡΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΛΛΗ Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΕΡΥ!
    ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΙΟΛΑΣ.

  27. Posted February 25, 2010 at 15:49 | Permalink

    gio kala tous ebales autous Πατσα,Μενδρινος,Μπελουτσι,Τζολε,Λετο,εναν στολτιδη μετα απο τραυματισμο ενος ετους και στα 34 ksexases ena kai pion? to kovasevic file kai o valverde gia plaka tha eimastan prwtathlites esto kai me auto to yliko den tha afine to belluci na pigene sth porto me tpt kai pisteuo pos auto to xali se themata apitharxias kai fysikis katastashs den htane se kamia periptosi .

  28. giovanni99
    Posted February 25, 2010 at 12:56 | Permalink

    Ρε παιδια το κακο ειναι οτι τα πραματα ειναι ευκολα και’μεις……….
    Για μενα ο Νινιαδης τον Ιουνη πρεπει να αποχαιρετησει μαζι κι οποιος αλλος εχει ευθυνη για μεταγραφες προτασεις κτλ.
    Απο περσι γνωριζοντας οτι Πατσα,Μενδρινος,Μπελουτσι,Τζολε,Λετο,εναν στολτιδη μετα απο τραυματισμο ενος ετους και στα 34,μ’εναν Λεντεσμα,θελεις χαφ,και 3 πουλακια καθοταν και φτασαμε να κυνηγαμε καποιον Φερναντινιο…
    Και φτασαμε στο σημειο ν’απαξιωνουμε ορθως ή λαθος το ροστερ,αν δεν παρουμε πρωταθλημα να θελουμε ενα βαθυ ξεσκαρταρισμα και μια ντουζινα παικτες!Προγραμματισμος!
    Κι εσυ ρε Μποσκο αφου τωρα εισαι 0-1 πισω,πηγαινε στην Γαλλια και παιξτα ολα γι’ολα!
    Και το καλοκαιρι ο προεδρος να χτισει απ’την αρχη μια ομαδα,η οποια μας κουρασε φετος!
    Και να δει οτι παρ’ολα αυτα παμε καλα,γιατι εισαι στους 16 και διεκδικεις πρωταθλημα,αλλα να δουν και το ποσο καλυτερα θα μπορουσαμε να’μασταν!

  29. milos7
    Posted February 25, 2010 at 12:43 | Permalink

    Μαζί σου Mike, άλλωστε δεν ασχολήθηκα με τον διαιτητή στο σχόλιο μου στο προηγούμενο ποστ και είπα ότι ήταν μια από τις χειρότερες εμφανίσεις μας στο Καραϊσκάκη εντός έδρας.
    Τί να λέμε τώρα, με τα ψέμματα φτάσαμε ως εδώ στην Ευρώπη, με τα ψέμματα θεωρητικά είμαστε ακόμα εντός κατάκτησης πρωταθλήματος…μια χρονιά απογοητευτική όπως και αν καταλήξει.

  30. gavrilas
    Posted February 25, 2010 at 09:17 | Permalink

    ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΧΑΣΑΜΕ…ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ..Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΙΚΤΗ,ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΝΤΟΒΙΤΣ…ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ..ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ Η ΟΜΑΔΑ,ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ!!!

  31. giovanni99
    Posted February 25, 2010 at 08:28 | Permalink

    Καλημεριζω!
    Αυτος ο Γουεμπ ειναι τροβαδουρος απ’τους πρωτους!!!!
    αλλα οπως λεει κι ο ΜΙΚΕ το γκολ ηταν…
    Ή κατι αλλο βλεπεις τους αλλους και δεν ειναι οπως τους περιμενες βαλε ενα παιχτη απο το 30,40,βεβαια αν δε του βγαινε θα τον κραζαμε κι εμεις,αλλα ρε παιδι μου παιζαμε λες κι ειχαμε απεναντι τη Ρεαλ,ουτε φαουλ πολλα καναμε…Γενικως 75 λεπτα ηταν για πεταμα…

  32. ΜΙΚΕ7
    Posted February 25, 2010 at 08:11 | Permalink

    ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΓΚΟΛ, ΜΗΠΩΣ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ;
    ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙ ΓΚΟΛ ΕΤΣΙ; ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΚΙΝΔΥΝΕΨΕΙ ΝΑ ΦΑΜΕ ΓΚΟΛ ΕΤΣΙ;
    ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ..

  33. ΜΙΚΕ7
    Posted February 25, 2010 at 08:05 | Permalink

    ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ ΝΕΡΥ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΥΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ;;
    ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΔΑΣΟΣ..

  34. milos7
    Posted February 25, 2010 at 01:42 | Permalink

    Γνωστός κομπλεξικός και μλκας ο Webb στο νησί.
    Και να πεις ότι ήταν αγγλική διαιτησία…αλλά εμείς χάσαμε γιατί είχαμε Αγγλο διαιτητή να παίζει αντι-αγγλικά.
    Το φάουλ του Λούα, από το οποίο μπήκε το γκολ, ο ίδιος αν το σφύριζε στην Αγγλία, θα ντρεπόταν να βγει από το σπίτι του μια βδομάδα.
    Το επιθετικό φάουλ στο ακυρωθέν γκολ, επίσης…
    Αλλά εκεί που φάνηκε ότι έπαιζε εντελώς αλλόκοτα, ήταν σε ένα φάουλ στον Τόρο στο πρωτό ημίχρονο, στη σέντρα, δίπλα στην γραμμή από την μεριά των πάγκων.
    Με τις τάπες και με τα δύο πόδια ενωμένα και τεντωμένα…αυτό στην Αγγλία, ο διαιτητής έχει σφυρίξει το φάουλ και έχει βγάλει την κίτρινη από το τσεπάκι, με το που οριζοντιωθεί ο αμυντικός.Αν βρει τον επιτιθέμενο, η κίτρινη γίνεται κόκκινη χωρίς χρονοτριβές…

  35. tony
    Posted February 24, 2010 at 23:05 | Permalink

    Oute o Kasnaferhs natane o mpaglamas.

  36. Posted February 24, 2010 at 22:38 | Permalink

    Cibona – Olympiacos

    94-97
    dyskoli nikh me arketes paidikes lathi sto telos den dikiologite na kaneis tetia lathi opos ekane kai me to pao sto telos den mporo na katalabo kapia stigmi tha to plirosoume auto.

  37. brahami-7-
    Posted February 24, 2010 at 21:39 | Permalink

    ΤΟΥ ΓΑ**** ΤΗ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΟΙ ΜΑΣ ΕΣΦΑΞΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΟ Μ***ΠΑΝΟ

  38. dimsar25
    Posted February 24, 2010 at 21:21 | Permalink

    ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ Π****ΗΣ Ο ΧΑΣΑΠΗΣ.

  39. Xifu
    Posted February 24, 2010 at 19:48 | Permalink

    ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ “ΤΡΥΦΕΡΟ” ΤΟ ΑΤΟΜΟ.